Smegenų aneurizma apie save įspėjo galvos skausmu

Straipsnis 15min.lt

39 metų vilnietė Gintarė, dirbanti matininke privačioje įmonėje, šiandien sako, kad kasmet švenčia du gimtadienius. Taip yra dėl to, kad prieš kelis metus visiškai sveikos jaunos moters galvoje plyšo smegenų aneurizma. Jos istorija galima pavadinti sėkme, nes bent 2 iš 5 tokių smegenų aneurizmos plyšimo atvejų baigiasi mirtimi, o didžioji dalis – neįgalumu.

Galvos skausmas paskatino kreiptis į gydytojus

„Viskas prasidėjo 2016 metais. Gyvenau ramų gyvenimą, stengiausi būti fiziškai aktyvi, pavyzdžiui, iš darbo užuot važiavusi troleibusu grįždavau pėstute. Tuo metu pajutau, kad man dažnokai be priežasties skauda galvą, tad nuėjau pas šeimos daktarę pasikonsultuoti“, – pasakoja Gintarė.

Šeimos daktarė apžiūrėjusi jauną moterį liepė jai mėnesį stebėti savo kraujo spaudimą ir apsilankyti pas neurologą. Paaiškėjo, kad Gintarės kraujo spaudimas yra didesnis nei norma, o po vizito pas neurologą ji gavo siuntimą pasidaryti magnetinio rezonanso tyrimą, kurio išvada buvo aiški – kairėje smegenų pusėje yra aneurizma. Tai – išplonėjusi vieta kraujagyslės sienelėje, kuri veikiama kraujo spaudimo išsiplečia ir susiformuoja „balionas“ su viduje cirkuliuojančiu krauju.

Skaityti visą straipsnį

Share This

Copy Link to Clipboard

Copy